O nas

piernikowa róża 3D
Róża z piernika 3D

Piernikarnia to część naszej działalności związana z rękodziełem. Niezwykle cenimy działalność wytwórczą  wykonywana własnymi rękami. Postęp techniki sprawia, że  wiele z tego, co było domeną rzemieślników, przejmują urządzenia sterowane cyfrowo. Tymczasem wykonywanie przedmiotów własnymi rękami uczy szacunku dla sprawności manualnej, cierpliwości, rzemieślniczej biegłości, a również wdzięczności dla tradycji.

Prócz rzemiosła zajmujemy się także  mediacjami rodzinnymi, prowadzimy warsztaty i treningi rozwojowe. Interesują nas baśnie. Napisaliśmy i wydaliśmy książkę z opowieściami szamańskimi „Drzewo światów- opowieści czterech szamanów”.

Książka na stole
Baśnie szamańskie

Wyremontowaliśmy samodzielnie stuletnią drewnianą chatę, w której mieszkamy w Beskidzie Niskim. Jednym z naszych zajęć jest wytwarzanie ozdób z masy piernikowej. Dodając do niej korzennych przypraw zmieniamy je w pachnące ozdoby nie tylko świąteczne. Nasze wyroby swoim wyglądem nawiązują do tradycyjnych pierników karpackich, od których różnią się tylko tym, że nie są przeznaczone do spożycia, a służą jedynie ku ozdobie. Wytwarzamy i zdobimy je ręcznie, dzięki czemu każdy jest niepowtarzalny.

Kompozycja piernikowa.
Kompozycja z pierników.

Jak zamówić piernikowy prezent w Piernikarni lub złożyć zapytanie ofertowe? Za pośrednictwem maila na adres: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *