Czym różnią się pierniki świąteczne od innych pierników?

W świadomości wielu osób pierniki kojarzą się głównie ze świętami Bożego Narodzenia. Wtedy pierniki piecze się w większości polskich domów. Jednak to słodkie pieczywo nie jest przypisane tradycją tylko do tych świąt tak jak mazurek do Wielkanocy.

Czego w takim razie szukają osoby wpisujące w wyszukiwarkę hasło „pierniki świąteczne” , bądź „pierniki na choinkę”?

Na pewno nie chodzi im o ciasto na miodzie przekładane powidłami, a o pierniczki, czyli ozdoby w różnych kształtach związanych tematycznie ze świętami, które mają upiększyć choinkowe drzewko. Tradycyjnie to choinka, gwiazdka, gwiazda betlejemska, Mikołaj i aniołek.

Te pierniczki w odczuciu większości powinny być zdobione na biało. Biel kojarzy się ze śniegiem i czystością. Takie pierniki są piękne elegancką prostotą. Jeśli pierniki wykonywane są w domu, najczęściej po Świętach lub już w ich trakcie są zjadane. Nasze piernikowe ozdoby mogą służyć przez kilka sezonów świątecznych, o ile będą właściwie przechowywane.

O ile pierniczki kilkucentymetrowe mogą długo wisieć i cieszyć oczy i nic się z nimi nie dzieje, o tyle duże, kilkunastocentymetrowe pierniki pod własnym ciężarem odłamują się i niszczą. Dlatego my do zawieszania na choince proponujemy mniejsze kształty.

Zaiste, piękne wygląda choinka ozdobiona piernikami lukrowanymi na biało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *